Oldal kiválasztása

A kép forrása: unsplash.com

Ha a „25 nap 25 üzenet” érdekel, akkor görgess lejjebb, vagy kattints ide!

Ha dolgoztunk már együtt, vagy ha egyszerűen csak követsz egy ideje, akkor olvashattad, hallhattad tőlem a kihívások szerepét és jelentőségét. Ha teszel magad elé egy kihívást, az nem csupán annyiról szól, hogy megcsinálod és a végén azt kapod, amiért elkezdted, vagyis hogy pl. leadj pár kilót, vagy le tudj futni  5 km-t. Ha végig csinálod, ennél sokkal többet ad neked egy ilyen folyamat. Én még márciusban kitettem magam elé egy kihívást: 25 napon keresztül 25 hangüzenettel érkeztem. A célom kettős volt. Az egyik az, hogy a mostani helyzetben tudjak értéket adni másoknak, hogy ne a negetivitásba temetkezzünk, és ne csupán túléljünk, hanem tudjuk megállni, újratervezni, és ha kell, tudjunk fejlődni, növekedni, ha pedig van vállalkozásod, akkor az tudjon prosperálni. A másik célom pedig…

Pár fontos dolgot akartam beépíteni, illetve fejleszteni a saját életemben. A kihívások kifejezetten jók, ha egy új szokást szeretnél magadévá tenni. Ha kellően hosszú kihívást teszel magad elé, vagyis ha pl. legalább 30 napig következetesen megcsinálsz minden egyes nap 25 fekvőtámaszt (vagy 10-ről, 15-ről mész fokozatosan felfelé), akkor egyszerűen beépül a mindennapjaidba. Nyelvet is jobb úgy tanulni, ha naponta foglalkozol vele 20-25 percet, mint ha egyszer rászánsz 3-4 órát, majd egy-két hétig elő sem veszed.

Ráadásul egyfajta feszültség lesz benned a kihívásod alatt. Késztetést érzel arra, hogy megtedd az adott feladatot. Ráaadásul, ha megteszed, akkor a kimondott szavadnak minden egyes alkalommal egyre nagyobb súlya lesz. Hiszen a kihívás valójában egy magadnak tett ígéret. Minden alkalommal, amikor csinálod, tartod magad a kimondott szavadhoz, vagyis az ígeretedhez.

Ezen kívül erősíti az önbizalmad és önbecsülésed is. Büszke leszel magadra, ha nem sumákolod el, hanem beleállsz, és megcsinálod. Ma is, holnap is. Kihagyások nélkül.

A hatását pedig tudod fokozni is, és biztosabban végig is csinálod, ha van melletted valaki, aki segít neked ebben (ez lehet a párod, barátod, de lehet egy coach, egy mentor, stb.), aki támogat, ellenőrzi és figyelemmel kíséri a haladásodat.

Így voltam ezzel én is. Volt olyan, amikor éjfélre készültem el egy hangüzenettel. De megcsináltam. Hiába voltam fáradt, nagyon klassz érzés volt, hogy elkészültem egy újabb anyaggal. Ha nem a kihívás keretén belül csináltam volna, akkor egyszer-kétszer biztosan inkább az alvást választottam volna.

Viszont így meg kevesebb, mint egy hónap alatt elkészült jópár hasznos tartalom, amit most te is meghallgathatsz. Görgess lejjebb, és válogass kedvedre. Haladhatsz az elsőtől a huszonötödikig. De kiválaszthatod azt a párat is, ami a leírása alapján jobban érdekel. Jó szórakozást, hasznos időtöltést kívánok, és azt is, hogy tegyél magad elé rendszeresen kihívásokat, hogy tudatosan változtass az életeden!

„Aki másképp látja a világot, annak a világa megváltozik.”
— Rich Litvin

A kihívás 25 hangüzenete

Új kihívás, de a korábbi is tart

A mai naptól 25 napon át 25 hangüzenettel készülök nektek. Ezzel szeretnék további támogatást és segítséget nyújtani mindazoknak, akik most nem a negativitásnak szeretnének teret adni, hanem szívesebben használnák ki ezt az időszakot értelmes, értékes módon. Itt van az első, amit – a számomra új terep miatt is – nagy izgalommal készítettem. Fogadjátok sok szeretettel:

Nehéz változni zárt szívvel

„Nagy eredményeket még nem értünk el zárt szívekkel.”

Mit tanultam Hanga születéséből?
Ma elmesélem, hogyan éltem meg azt a pár órát, mielőtt – közel 8 éve – egy csütörtöki reggelen megszületett a nagyobbik lányunk, Hanga. De nem csupán a sztorit osztom meg veletek, hanem azt a 10 tanulságot is, amiket ebből kihámoztam saját magamnak, és úgy gondolom, hogy ez hasznos lehet nektek is.
Itt van a mai hanganyaghoz egy rövid vázlat is, azért hogy ha téged csak a tanulságok érdekelnek, akkor oda tudj tekerni egyből:
0:39 – Egy történet kezdete
2:00 – Olyan, mint egy italautomata
2:48 – Az első akadály
4:42 – Vajon vissza fogok időben érkezni?
6:37 – Sehol senki
8:12 – Na, de milyen ez a ruha?!
10:09 – Az első önkéntes támogató
10:58 – A következő segítő
11:33 – Tanulságok
11:52 – Az 1. tanulság
12:07 – A 2. tanulság
12:27 – A 3. tanulság
13:10 – A 4. tanulság: Akármilyen kihívás is jön, ne állj le!
13:41 – Az 5. tanulság
14:12 – A 6. tanulság
14:46 – A 7. tanulság: Legyél őszinte!
15:36 – A 8. tanulság
16:11 – A 9. tanulság: Nem kell türelmetlenkedni, csak tedd a dolgod!
16:49 – A 10. tanulság
Lesz, ami lesz!
„Lesz, ami lesz!” – ezzel készültem mára.
De ez nem elkeseredett lemondás. Sőt!
Inkább egy felhívás, mégpedig arra, hogy akármi is jön a következő percben, vagy a következő napokban, az csupán egy újabb kihívás, amire te szabadon adhatsz visszajelzést. Bármit.
Vázlat a mai üzenetkez:
0:39 – Hálás vagyok a visszajelzéseitekért!
2:25 – Bármi is jön az utad során, egyszerűen csak menj tovább!
3:03 – Milyen előzetes eléképzelésem volt?
4:36 – „Ahogy elindulsz, és csinálod a dolgodat, úgy jönnek a következő lépéshez szükséges erőforrások, lehetőségek.”
5:38 – Lesz, ami lesz!
6:16 – Életünk filmjében ezek csupán díszletek, kellékek.
7:10 – Jelezz vissza őszintén!
7:50 – Ne csupán átvészeld ezt az időszakot, ne csak túlélj, hanem fejlődjünk, változzunk!
Amit a történésekről hiszel...

Ma ezzel az idézettel készültem: “Amit a történésekről hiszel, hosszabb ideig van hatással az életedre, mint maguk a történések.”
Arról beszélek ma, hogy ezzel az idézettel összefüggésben miképp lehetünk mi az a mag, az a kis “rásegítés”, ami megváltoztathatja a vállalkozásunk menetét, vagy akár az emberiség irányát is.
Ehhez a gondolathoz készítettem egy blog posztot is, amit itt érhetsz el.

Két gyakorlat

KÉT GYAKORLATTAL is készültem, ami abban lehet segítségedtre, hogy miképp tudod a lehető legtöbbet kihozni a mostani helyzetből te otthon — a négy fal között. Ha megcsinálod ezeket, akkor máris tisztább lesz a fejed, tudni fogod merre van az előre.

Mély coaching beszélgetés, amin te is részt vehetsz

Ebben az üzenetben arról mesélek, hogyan tudlak egy 70-90 perces mély beszélgetéssel abban segíteni, hogy közösen ránézhessünk, hol vagy, milyen helyzetben vagy, és így kirajzolódhat, milyen lépéseket érdemes megtenned, hogy kezelni tudd az aktuális szituációt. Ez az online beszélgetés ingyenes. Ugyanakkor nem demó. Valóban a te személyes témáddal, terveddel, kihívásaiddal foglalkozunk, ezekre keressük a lehető legjobb megoldást. http://dontwaitfly.com

Támogató közösség vállalkozóknak (a karantén idejére)

Ebben az üzenetben arról a kiscsoportos támogatásról beszélek, amit annak a közösségnek nyújtok, amit most kezdtem el építeni. Arról beszélek, hogy ezt hogyan tudod kihasználni saját magad számára, hogy tudsz ebben részt venni, és mit adhat számodra. http://dontwaitfly.com

Na csak elmélkedj, csináld is meg!

A mai napra azzal az egyszerű üzenettel készültem, hogy az elmélet gyakorlat nélkül semmit sem ér. Ne várj arra, hogy majd az idő mindent megold, meg majd lesz valahogy, és olyan sosem volt, hogy ne lett volna valahogy. Az elmélet semmit sem ér, ha az íróasztalod fiókjában porosodik. Cselekedj!

Gyakorlat: Mi mást tehetsz még?

Ma egy egyszerű kérdéssel érkeztem. Használd rendszeresen. Akkor is, ha nehézségekkel találod szembe magad, és akkor is, ha egy izgalmas, kihívást jelentő projekten dolgozol. Munkával is, emberi kapcsolataidban is hasznos lehet. Szánj rá minimum negyed órát, de még jobb, ha rászánsz 30-40 percet, vagy akár egy órát is.

Ha pedig szeretnéd ezt, vagy az aktuális helyezetedhez még jobban passzoló, rád szabott gyakorlatot irányítottan, támogatás mellett végezni, akkor jelentkezz a http://dontwaitfly.com címen egy mély coaching beszélgetésre.

Megtartod a magadnak tett ígéreted?

A mai napra egy történettel és egy gyakorlattal készültem. A történetből megtudod, hogy miért ment bele az egyik ügyfelem a 7-8°C-os Dunába az egyik őszi hajnalon, és mit tudsz ebből te is felhasználni. A gyakorlat pedig szorosan kapcsolódik a történethez, amivel szerintem menj egy kört, azaz gyakorold legalább egy hónapon át legalább minden hétköznap.

Ha összecsapnak a hullámok...

Egy támogató közösséget indítok el, mert hiszem, hogy ez a KAPCSOLÓDÁS időszaka! Benne lennél egy elképesztő közös KALANDBAN! Szeretnél ennek a közösségnek a tagja lenni? Most sokan úgy érzik magukat, mintha összecsaptak volna a fejük felett a hullámok. Talán jelenleg te is így vagy ezzel. Viszont azt szeretném, hogy te is jó szívvel emlékezz vissza erre az időszakra évtizedek múlva, amikor majd az unokáidnak mesélsz, milyen volt a 2020-as év.

Ehhez a hangüzenethet is tartozik egy bejegyzés a blogon, amit itt találsz.

A fix pontok segítenek ilyenkor is

A hajóskapitánynak a világítótorony és a csillagok fix pontokat jelentenek. Éppen így nagyon hasznos hullámvasutazáskor is fixen nézni egy pontot, hogy rosszullét nélkül túléld a gyors és drasztikus változásokat. Amin most mi emberek keresztül megyünk, nagyon hasonló ehhez. Mintha hullámvasútra szálltunk volna. Igen, itt is, most is segítségedre lesznek a fix pontok. Erről beszélek ebben a hangüzenetben.

Az olimpikon mentalitás segíthet?

Hogy lehet ezekben a hetekben segítségedre az olimpikon mentalitás abban, hogy ne csupán túlélj, vegetálj, hanem fejlődj is? Igen, van lehetőség fejlődésre emberileg, lelkileg, üzletileg. Hiszem, hogy nem csak a mélyrepülés a vállalkozások egyetlen alternatívája. Az olimpikon mentalitás hasznos kiindulási alap lehet ehhez.

Ragaszkodj most a lényeglátáshoz!

A lényeglátás az, amihez most ragaszkodj! Most minden, ami lényegtelen, azt egyszerűen abba kell hagyni. Most nem kell minden lehetőségre rácuppanni. A lényegvak emberek úgy gondolják, hogy szinte minden lényeges, míg a lényeglátó emberek úgy gondolják, hogy szinte minden lényegtelen. Ezért te is a lehetőségek legjobb 10%-ára mondj igent. Csak a valóban lényeges dolgokra fókuszálj. Ehhez legyenek fix pontjaid, amik segítségedre lesznek abban, hogy a következő hetekben ne ess szét, ne emészd magad, és ne is lepjen el a tengernyi feladat.

Fix pontok:

  • célok
  • priorizált feladat lista (benne napi rutinok)
  • alapelvek
  • támogatók és támogató közösségek, csoportok
Ellenőrző lista összeomlás ellen

Reggel, ahogy készültem a mai üzenetre, rábukkantam egy évekkel ezelőtt összeállított ellenőrző listára, ami hasznos lehet most is összeomlás ellen. Hiszen a következő hetek és hónapok még tartogathatnak kihívásokkal teli meglepetéseket. Lesznek, akik átvészelik, mások pedig fejlődni is tudnak. Sőt, erősebben kerülnek ki ebből a helyzetből. Viszont sajnos lesznek olyanok is, akik egyre mélyebb gödörbe kerülnek. 👉 Kérlek, hallgasd meg ezt az üzenetet, és pipáld ki az összes tételt, amivel rendben vagy, és jelöld meg azokat, amiken szükséges változtatnod. Hiszen, ha ebből a listából most bármelyik pont igaz rád, akkor célszerű megtörni az adott szokásmintát, és egy újra cserélni. Ráadásul ez nem lehetetlen, nem is túl bonyolult. Sőt, talán egyszerűbb is, mint gondolnád. 👉 Ha te is szeretnéd, hogy közösen megnézzük, hol tartasz, és milyen lehetőségeid vannak, kérlek, írj nekem egy privát üzenetet (https://fb.me/KlopferCsaba), és utána mesélek neked a részletekről.

Több vagy annál, mint amit magadról...

Mikor megszületünk, kicsik vagyunk. Mindenki olyan nagy. Óriási. Anya is, apa is. De még a testvéreink is. A szomszéd bácsiról nem is beszélve. Mindenki hatalmas, mi meg olyan picikék.

Persze ahogy egyre erősebbek leszünk, egyre többet tudunk a világról, elkezdjük megismerni önmagunkat. Legalábbis ezt gondoljuk. De bizony legtöbbször a környezet (anya, apa, testvérek, nagyszülők, tanárok, barátok) véleményeinek sokaságából próbálunk összerakni valami képet önmagunkról.

Ezért is érzik ma százak és ezrek önmagukat kicsinek, gyengének, másokhoz viszonyítva csúnyábbnak, vagy bármilyenebbnek. Gyakran rosszabbnak másoknál, és mint ilyen, könnyen előfordul, hogy egyesek képtelennek tartják magukat bármi értékes és komoly cél elérésére.

Szeretném, hogy te igenis tudj merész célokat is megvalósítani, és ehhez felajánlom a segítségemet — egy díjmentes mély coaching beszélgetés során: http://dontwaitfly.com


Az említett dominós videót itt tudod megnézni: https://bit.ly/power-of-litle-domino

Mik a legfontosabb szerepeid most?

„Színház az egész világ,
És színész benne minden férfi és nő:
Fellép és lelép: s mindenkit sok szerep vár
Életében.”
– William Shakespeare

Számtalan szerepet veszünk magunkra életünk során. Sőt, valójában naponta többet is. Vannak kevésbé lényeges szerepeink, és vannak kritikus jelentőségűek. Most érdemes átnézned, mik a legfontosabb szerepeid, és azzal könnyíted meg leginkább a saját dolgod, ha ezekhez rendelsz pár elengedhetetlen feladatot. További részletek a hanganyagban.

Egyébként pedig készül egy olyan anyag, amiben az olimpikon mentalitásról lesz szó, ami akkor is hasznos, ha vállalkozást építesz, akkor is ha az utadat keresed, vagy pályát változtatsz. Tartalmazni fog több ellenőrző listát, akciótervet, módszereket, eszközöket és stratégiát is.

Vállalkozóként segíts másoknak, de...

Ma, ha szeretnél fennmaradni a vállalkozásoddal, ha most a karantén ideje alatt is szeretnél stabil bevételt, akkor szinte biztos, hogy valamin változtatnod kell. De semmiképpen se értéktelenítsd el se magad, se a szolgáltatásod, se a vállalkozásod. Ne adj mindent ingyen, ne menj bele árversenybe, hanem keresd meg, milyen MÉSZ-t, azaz magas értékű szolgáltatást adhatsz az ügyfeleidnek. Hogyan tudod őket segíteni, szolgálni úgy, hogy te se halj éhen?

Mit tudsz kihozni a gyengeségeidből?

Itt van 5 lány, 5 történet, 5 mélypont, 5 felemelkedés. Ezekből tanulhatsz, és levonhatod saját magadnak a tanulságot.

Hogyan jelenj meg most online, hogy...

Most trend az online jelenlét. Sok vállalkozó, sok szolgáltató, olyanok is, akik eddig ódzkodtak attól, hogy megjelenjenek online, most videókban, posztokban, online szolgáltatásokba fogtak. Viszont túl sokan nem értéket teremtenek, hanem elértéktelenítik a szolgáltatásukat és a vállalkozásukat. Egyszerűen zsákutcába rohannak. Ötlettelenül, pusztán árversenybe belefogni, vagy átgondolt koncepció nélkül ingyen adni azt, ami eddig a megélhetést jelentette — ez igencsak kockázatos. Ebben a hangüzenetben arról beszélek, hogyan kerülheted ezt el. Akkor lesz különösen hasznos számodra, ha új online módon megjelenő szolgáltatást szeretnél fejleszteni, vagy ha a meglévő offline (személyes kapcsolaton alapuló) szolgáltatásod online verzióját kívánod megalkotni.

Milyen legyen a csalid? (ellenőrző lista)

Lehet, hogy ismered, talán van is már csalid (vagy mánéven lead magneted). Persze meglehet, hogy még nem is hallottál róla, vagy ha mégis, sosem készítettél. Most viszont a karantén ideje alatt, egyre fokozódik az online jelenlét, és nem szeretnél kimaradni ebből. Készíts te is értékadó hasznos tartalmat, amit könnyen és dímentesen meg tud szerezni az, akinek a problémájára ez az anyag megoldást jelenthet. Itt van egy 21 pontos ellenőrző lista. Nézd át, és ha szükséges finomítsd a meglévő anyagod, vagy ezek figyelembe vételével készíts újat.

Mikor érezted, hogy a helyeden vagy?

Két kérdéssel érkeztem, és egy javaslattal: éld úgy a napjaidat, hogy mások hálásak lehessenek neked!

Gyakorlat #1: Mi lenne, ha kiderülne...

Mi lenne, ha kiderülne, csak a fejedben lévő korlátok tartanak vissza?
Egy inspiráló, produktív nap végéhez értem. Nagyon élveztem minden pillanatát. Ugyanakkor most érzem, hogy elfáradtam, és kezd lecsukódni a szemem. Igen, néha én is elfáradok. De elképesztő élmény volt reggel 8-tól este nyolcig emberekkel beszélgetni, őket segíteni, támogatni. És igen, gyakran kerül terítékre — legyen szó vállalkozókról, élsportolókról, vagy bárki másról —, hogy jóval többre vagyunk képesek, mint amit saját magunkról és lehetőségeinkről feltételezünk. Ahogy Tim Gallwey, a coaching „atyja” mondta: „A saját fejünkben lévő ellenfél sokkal félelmetesebb, mint a teniszháló túloldalán lévő.” Itt most arról beszélek, hogyan tartjuk magunkat karanténban, a saját belső karanténunkban, és hogyan léphetsz ki belőle.

Mit csinálsz a reggeli kávé előtt?

Most különösen nem mindegy, minek adsz teret, mibe fektetsz be, hová teszed az erőd. Ma arról beszélek, hogyan alapozhatod meg a napjaidat már a reggeli kávé előtt, és hogy miért nem oké, ha rendszeresen használod a telefonod „szundi”-ját.

Mennyire élsz helyes életet?

Jelenleg minden klassz az életedben? Vagy van olyan, amin változtatnál? Amikor megszülettél, majd később, amikor elképzelted, milyen lesz az életed felnőttként, ilyet terveztél? Ha most te magad lennél a csúcsteljesítményedet támogató saját coach-od, mit mondanál, mit javasolni magadnak?

A vállalkozásod egy társasjáték.

A „25 nap 25 üzenet” kihívásomnak ez az utolsó része, amiben arról beszélek, hogy azt a társasjátékot, amit életnek, vagy azon belül vállalkozásnak hívunk, te hogy játszod, és vajon mások mennyire szeretnek bekapcsolódni a te játékodba? Te játszanál egy olyan emberrel egy olyan játékot, mint amilyen vagy és amilyen játékteret biztosítasz másoknak?